Slunce naší kůži prospívá hned z několika důvodů:
Pokud svou kůži vystavíme slunečnímu záření na příliš dlouhou dobu, můžeme se snadno spálit. Obecně se nedoporučuje vystavovat kůži slunečním paprskům v době od 10 do 15 hodin.
Je vhodné:
Jako první pomoc po spálení od slunce můžeme použít chladný obklad, který přiložíme na spálenou pokožku či chladnější sprchu (pokud nedošlo ke vzniku puchýřků).
K léčivům účinně tlumícím svědění a pálení patří lokálně či celkově působící antihistaminika a lze je použít také v případě výskytu sluneční alergie.
Na hojení a regeneraci postižené kůže výborně fungují přípravky s obsahem dexpanthenolu ve formě spreje nebo pěny (zmírní zánět a obnoví bariérovou funkci pokožky).
Vhodnější jsou k použití gely a krémy s vyšším obsahem vody, které pokožku příjemně zchladí.
Opakované spáleniny od slunce není v žádném případě vhodné podceňovat – vysušuje pokožku, urychluje stárnutí a v neposlední řadě zvyšuje riziko rakoviny kůže.
Volně dle webového portálu České lékárnické komory pro veřejnost Lékárnické kapky, 25.7.2023
31. 3. 2025
Spánek je nedílnou součástí lidského života a také základní biologickou potřebou, která je nezbytná pro regeneraci organismu. Nekvalitní či nedost ...
27. 2. 2025
Stále více adolescentních uživatelů sociální sítě Tik Tok se účastní nové nebezpečné výzvy, která spočívá v polykání co největšího množství t ...